[Analýza] Bitcoin – Cena klesá, dominance stoupá – Stále jsme v korekci

0
Bitcoin, [Analýza] Bitcoin – Cena klesá, dominance stoupá – Stále jsme v korekci, K-Mag - Bitcoin / kryptoměny / blockchain

Bitcoin se momentálně nachází v korekční struktuře. Vidím, že cena po fake pohybu z triangl se vrátila zpět na 11 000 USD. V nejbližších hodinách očekávám, že přijde dříve pohyb nahoru na 12 000 USD. Když si zanalyzujeme BTC z pohledu rostoucího trendu, který začal ještě koncem minulého roku, vidím, že jsme aktuálně v korekční 4. vlně, v níž se často nachází triangl. V nejbližších týdnech čekám ještě jeden pohyb k 14 000 USD a vytvoření patternu dvojitý vrchol.

BTC/USD – 4H graf

21. 7. 2019 BTC/USD

Na 4H grafu se vytvořil pattern H&S. Můžeme sledovat dokončení pravého ramene, které by mělo být ukončeno na hodnotě kolem 10 200 USD. Právě na této hodnotě by měl nastat odraz a cena by se měla vrátit zpět na 11 200 USD. Pokud by cena šla na 11 200 USD, Pattern H&S bude dokončen, aby byl ale platný, cena musí jít na 13 000 USD. Na grafu můžete vidět, kde budu sledovat úrovně na výstup z obchodu.

BTC/USD – 1D graf

21. 7. 2019 BTC/USD

Na 1D grafu stejně jako na 4H grafu čekám spíše pohyb nahoru. Sleduji dvě důležité úrovně. První úroveň je na 8 800 USD, kde je silný support a zároveň zóna potenciálního dokončení 4. vlny. Druhá úroveň je na 14 000 – 14 500 USD, na této hodnotě bych chtěl krátkodobě prodat část BTC.

Dominance Bitcoin vs. altcoiny

21. 7. 2019 Dominancia

Dominace BTC je aktuálně na velmi silné rezistenci, která drží téměř dva roky. Koncem roku 2017, kdy se cena poprvé odrazila od této rezistence, jsme mohli vidět pohyby altcoinů o několik stovek procent během několika dní. Zároveň se cena nachází na úrovni horní trendové čáry, čekám pohyb dolů, minimálně k 60 % dominace BTC z aktuálních 68 %.

Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni učinit správné rozhodnutí. Pokud chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.

Na Facebooku jsme pro vás vytvořili diskusní skupinu, kde můžete přidat vaše postřehy, analýzy, případně dotazy pro naše tradery. Přijďte si popovídat o kryptoměnách a aktuálním dění na trhu.

Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se může kdykoliv změnit. Spekulativní obchody jsou na krypto trzích velmi rizikové.

Přeloženo ze slovenského originálu, který napsal Luboš K.

Co číst dál:

Ako nájsť ďalší „Bitcoin“ – Kde hľadať nástupcu Bitcoinu a aké má mať vlastnosti

Nezmeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem Facebooku a nově i na Instagramu Twitteru.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno