[Analýza] Žádný altcoin boom nebude! Zde jsou důvody

0
altcoin, alt, hledaní, search, BTC, Bitcoin,

Každý, kdo aktuálně sleduje kryptoměnové dění, si určitě říká, zda se každým dnem neutrhne Bitcoin střemhlav směrem na ATH a altcoiny půjdou do pekel. Nebo se naopak altcoiny probouzejí? Mám tedy altcoiny prodat nebo naopak nakoupit? Přijde snad altseason po posledních pohybech?

Denní graf kapitalizace altcoinů

Tento graf je zřejmě aktuálně tím nejdůležitějším, co se týče altcoinů, protože ukazuje aktuální sentiment a náladu spekulantů na altcoinech.

Cíl 80 mld. USD splněn!

Naše cílová hranice pro trading s altcoiny v Crypto Kingdom signálech byl pohyb ze supportu pod 70 mld. USD na rezistenci 80 mld. USD. To je vše, co aktuálně od altcoinů čekám, a to je také důvodem, proč jsem pozice na highcaps opět uzavíral a šel plně do Bitcoinu.

Líbí se vám tato analýza? Moje jméno je Ing. Jan Čuraj a jsem hlavní analytik společnosti Crypto Kingdom a správce portfolia CK Capital. Zde si můžete stáhnout můj e-book (nejen) o kryptoměnách a obchodování. Je to ZDARMA.

Spojili jsme se s Trading11, abychom vám přinesli náš speciální společný produkt. Získejte nejkvalitnější signály a analýzy. My i naši zákazníci průměrně vyděláváme 20 % měsíčně oproti Bitcoinu!

stránka produktu s více informacemi zde

Proč nebude do halvingu bullrun altcoinů?

1. Akumulační zóna altcoinů

Z pohledu akumulovaných objemů (aneb kde chtějí spekulanti obchodovat), se pohybujeme mezi 50 – 110 mld. USD. Ostatní úrovně jsou úplně zanedbatelné. Z toho, co vidím na grafu, očekávám od altcoinů minimálně do halvingu (ale může to být i déle) pohyb mezi těmito úrovněmi. Výlet někam výše nedává žádný smysl, protože do halvingu se čím dál tím více budou všichni soustředit hlavně na Bitcoin. Altcoiny budou tedy setrvávat v těchto prostorách a budou tvořit konsolidační struktury.

2. Bitcoin je weekly bullish

Stále musíme mít na paměti to, že Bitcoin je s altcoiny opačně korelovaný, protože do kryptoměn ve velkém nenatéká nový kapitál. To pravděpodobně nastane až s dalším bullrunem na Bitcoinu.

Celý Bitcoin tvoří již tři měsíce konsolidaci kolem úrovně 10 000 USD, kde je natvrdo držen support na 9 000 USD. Podle technické analýzy je to jen zastávka BTC směrem k ATH, tudíž držení altcoinů nedává smysl.

3. Altcoiny potřebují čerstvý kapitál

Na to, aby u altcoinů přišla zmiňovaná altseason, musí dominance Bitcoinu jít rapidně dolů. Zatím jsme nebyli schopni prorazit support na 70 %. Altcoiny by nyní měly sloužit jen pro krátkodobé zisky a na turbulencích v řádech desítek procent vždy musíme mince rozmnožit.

Jakmile altcoiny při výstřelu Bitcoinu znova otestují hranici 60 mld. USD a níže, začnu je nakupovat. Zaměřím se na highcaps ve větší míře. Aktuálně highcaps kumuluji jen z těžby.

Jak tedy na altcoinech nyní vyděláváme?

Při posledních několika dnech jsme svědky toho, že se nám a našim členům signálů Crypto Kingdom podařilo na highcapech udělat pěkná procenta, neboť to za tebe stále někdo monitoruje a dává kvalitní informace, kdy jednoduše altcoiny nakoupit a prodat. Zatím se nesoustředíme na dlouhodobé držení altcoinů, ale řešíme rychlé zisky s držením do 48 hodin při správném načasování obchodů.

V našich signálech jsme s tebou v průběhu celého obchodu, jak textově či na chatu a navíc  ti i připravujeme denní videa, abys měl stále informace o tom, co s obchodem máš dělat.

Nižší časový rámec kapitalizace altcoinů

Kapitalizace na hodinovém grafu přešla z konsolidační strukturu do impulsní a otestovala znovu rezistenci. Na této rezistenci je ovšem kapitalizace poměrně rychle a prudce zamítnuta. Pak je třeba si uvědomit také fakt, že zpětné otestování bylo způsobeno hlavně výstřelem ETH, neboť ostatní altcoiny spíše klesaly.

Hodinový graf kapitalizace altcoinů

Důležité bude, aby kapitalizace setrvala někde kolem 78 mld. USD – těsně pod rezistencí a tam vyčkala. Každopádně tyto nedokonečné parabolické křivky nekončí dobře. V takových turbulencích, kdy dojde ke zrychlení, chceme vidět rychlý nástup vzhůru při nějaké euforii.

Zatím průrazu rezistence nevěřím a budu do altcoinů vstupovat až po průrazu rezistence. Měli bychom z altcoinů být minimálně s 50 % zisků již venku. Já osobně jsem uzavíral celé pozice a nechal jen částečně běžet scalpovací boty na Binance.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na finančních trzích jsou velmi rizikové!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno