Bank of Canada bude bojovat proti Bitcoinu vlastní kryptoměnou

0
bank of canada

Pokud je nemůžeš porazit, staň se jedním z nich. Zdá se, že Bank of Canada se inspirovala tímto prastarým moudrem a vyvíjí novou digitální měnu, která má postupně nahradit fiat. Ve své prezentaci „Central Bank Money: The Next Generation“ představila různé výhody digitálních peněz. Mimo jiné prý umožní sdílení osobních údajů (např. historie transakcí) s policií a úřady, což je dnes velmi komplikované.

Problémový Bitcoin

Když byl Bitcoin před deseti lety představen veřejnosti, šokoval svými unikátními vlastnostmi. Možnost bezpečně a anonymně přesouvat hodnotu přes internet bez nutnosti důvěryhodné třetí strany zněla a stále zní velmi lákavě. Mnozí tehdy Bitcoinu předpovídali velkou budoucnost. Uplynulo deset let a zdá se, že měli pravdu.

Bank of Canada však našla způsob, jak bojovat proti této hrozbě. Kryptoměnu vnímá jako konkurenci klasického bankovního systému a jediný způsob, jak jí čelit, je inovace.

„Abychom zůstali ve hře, musíme inovovat. Nová digitální měna podpořena vládou by měla téměř všechny výhody současného centrálního bankovnictví a občanům by poskytla levné a rychlé elektronické platby kdekoliv na světě.“

Plán kanadské banky zní velmi dobře. Současný transakční systém má své kořeny ještě v minulém tisíciletí a pro rok 2019 je absolutně nedostatečný. Digitální měna založená na nejnovějších technologiích je určitě krok správným směrem.

Bank of Canada však musí jednat rychle, protože tlak z kryptosvěta sílí. Pokud bude čekat příliš dlouho, možná už bude pozdě.

Sledujte kryptomagazín na Facebooku.

Co číst dál?

Bývalý šéf Google Africa – Bitcoin je dar pre krajiny tretieho sveta

Zdroj:
bitcoinist.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno