Bitcoin dosáhl 40% životnosti průměrné měny – Na rozdíl od fiatu ale neztrácí hodnotu!

0
BTC

Bitcoin – mnohými považován za nebezpečné internetové platidlo, které se používá na klamání lidí. Málokdo si však uvědomuje, že Bitcoin je ve skutečnosti neuvěřitelně úspěšný a během své 10leté historie se dostal doslova z nuly na aktuálních ~ 8250 $ a naakumulovalo se v něm téměř 150 miliard dolarů (kapitalizace).

Věk Bitcoinu je skutečně úctyhodný. Průměrná fiat měna totiž vydrží přibližně 27 let (ani slovenská koruna nevydržela déle). Bitcoin tak dosáhl přibližně 40% průměrné životnosti měny. Na rozdíl od fiatu však jeho hodnota celou dobu roste!

Na svém Twitteru na to upozornil krypto-komentátor a statistik Willy Woo:

Informace přitom čerpal ze studie provedené společností DollarDaze, která porovnala 775 různých fiat měn.

Nejdéle fungující měna je momentálně britská Libra sterling – ta od svých počátků prakticky ztratila svoji hodnotu. Nepomohlo ani opuštění zlatého standardu v roce 1931.

Mohlo by vás zajímat: Nová hra, která Vám vytěží opravdovou kryptoměnu! Toto je Crypto Planet!

Bitcoin ale neztrácí svou hodnotu – Právě naopak!

Bitcoin již dosáhl 40% délky života průměrné fiat měny – s tím rozdílem, že neztrácí hodnotu! Ba právě naopak. Od svých počátků narostl o stovky milionů procent! Jak jsme na to přišli? To si můžete přečíst v tomto článku.

Bitcoin za svou rostoucí hodnotu může děkovat hlavně omezenému maximálnímu počtu mincí a těžbě, která zajišťuje stabilní přísun BTC coinů a fungování sítě. Na rozdíl od běžných fiat měn existuje pouze v digitální podobě. Nelze ho však kopírovat ani ukrást. Správné zabezpečenou peněženku vám nikdo nevykrade. Neexistuje žádná centrální autorita, která by určovala, kdo může Bitcoin používat.

Mnoho důležitých lidí považuje Bitcoin za nové digitální zlato. Mezi nimi i Jerome Powell, šéf FED-u – nejsilnější finanční instituce současnosti.

Co číst dále?

[Analýza] Čoskoro nastane na BTC Death Cross – Aký bude ďalší vývoj ceny?

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno