[Analýza] Bitcoin na rozcestí – kudy se vydá? – Dva hlavní scenáře

0
BTC, Bitcoin, trade, trading, cena, váhy, up, down

Aktuální názory celé komunity, kam půjde bitcoin, jsou velmi rozporuplné. Analytici se nemohou shodnout v tom, zda bitcoin poletí dolů, nebo se kolem 8000$ otočí zpět k hranám 9000$. Pojďme si pohrát s analytikou!

4hodinový graf BTC/USDT

Z tohoto obrázku jsem ti asi moc nepomohl, zda půjdeme níže k 6 400 USD, nebo zpět k 10 000 USD. Upřímně si myslím, že to aktuálně neví nikdo, jen ti, co mají moc s grafem pohnout, kam potřebují. Pojďme postupně!

Bitcoin krátkodobě (2-4 dny)

Minulá weekly svíce bitcoinu nemá tak silné červené objemy, jak bych předpokládal po průrazu tak důležitého trianglu, který viděli všichni a zároveň tam všichni měli stopky. K tomu shortu nebylo třeba takového kapitálu. Takže i přestože se uzavírací cena rovná téměř low svíce, tak tam chybí další silný tah dolů. Pořádný rozbor najdeš ve videu:

V první fázi by trh měl znovu retestovat 8 000 USD, aby vylekal spekulanty, kteří začnou BTC zase prodávat, protože se bojí dalšího pádu. Na 8 000 USD se bude rozhodovat, zda se bude rovnou pokračovat dolů, nebo whales připraví ziskovou růstovou projekci. Pokud to ihned shodí, tak bude weekly BTC svíce pokračovat dalším poklesem.

Bitcoin hlavní trend (1-2 týdny)

Zde bychom se měli selským rozumem zaměřit na to, zda bitcoin můžu spadnout na 6 400 USD a zda je reálný výstřel nahoru na 10 000 USD. Proto k následujícím scénářům nedávám graf – přijde mi to zbytečné, protože nikdo z nás aktuálně neví, kam bitcoin půjde.

35 % bullish scénář

Možná aktuálně zklamu všechny hodlery bitcoinu, ale podle techniky jsme prorazili důležitou úroveň 9 000 USD a kdybych byl čistě zastánce technické analýzy, tak vůbec nepřemýšlím nad bullish scénářem – že by aktuální situace byla jen medvědí pastí. Bullish scénář začne být zajímavý, kdyby BTC potvrdil moji long ziskovou projekci a vygeneroval dostatečně silné objemy k tomu, aby změnil styl hry. Ale to zatím vůbec nepředpokládám.

65 % bearish scénář

Bitcoin vrátí na 8 000 USD a proběhne další dump, ale to se mi aktuální úplně nezdá. Spíše bych věřil retestování úrovně kolem 9 000 USD s ne-příliš vysokými objemy a zpět pohyb do akumulační zóny kolem 8 400 USD s přípravou na další pohyb dolů. V rámci měsíců můžeme otestovat znova 6 400 USD. Do halvingu je stále daleko a během jednoho měsíce je pak schopný bitcoin vystřelit z 6 400 USD klidně na 10 000 USD, takže tyto krátkodobé emoční pohyby toho úplně tolik neřeší.

Kde budu osobně bitcoin nakupovat?

  • 7 200 USD (krajní hranice udržitelnosti silného bullish weekly trendu)
  • 6 000 USD (níž bychom jít neměly, neboť i velké farmy by se dostaly na hranu rentability za aktuálních cen altcoinů)
Denní graf BTC/USDT

Co si o bitcoinu myslí náš kryptoměnový sentiment CZ/SK scény?

Udělali jsme anketu, abychom se dozvěděli, jak aktuální situaci cítí komunita. A výsledek?

  • 32 % lidí odpovědělo HODL, že propad BTC neřeší
  • 23 % Odpovědělo, že dokupovali bitcoin na 8 000 USD
  • 18 % lidí čeká na cenu 7 000 USD
  • 12 % lidí čeká až na cenu 6 000 USD
  • 15 % odpovědí není relevantních

Když se zaměříme na výsledek ankety, tak velká část lidí tyto emoční nuance bitcoinu vůbec neřeší. Z tohoto pohledu je bitcoin stále velmi bullish.

Líbí se vám tato analýza? Moje jméno je Ing. Jan Čuraj a jsem hlavní analytik společnosti Crypto Kingdom a správce portfolia CK Capital. Zde si můžete stáhnout můj e-book (nejen) o kryptoměnách a obchodování. Je to ZDARMA.

Spojili jsme se s Crypto Kingdom a přinesli jsme vám speciální nabídku – společný produkt Signály Crypto Kingdom a Analýzy Trading11. Zde se o produktu dovíte víc.

Bitcoin dlouhodobě (roky)

Připravil jsem pro naše členy motivační video, kde aktuálně ukazuji svůj aktuální pohled na bitcoin. Je to sice hodinové video, ale je tam vysvětleno, proč aktuální spekuluji na růst bitcoinu, a proč mi bitcoin dává nyní smysl právě díky zapojení různých fondů.

Drž a přikupuj na delší horizont jen ty kryptoměny, který věříš! To je základem úspěchu, a když se člověk zmýlí, tak nedochází k plné frustraci.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na finančních trzích jsou velmi rizikové!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno