[MEGA ANALÝZA TRHU] Čeká nás ještě altcoinové rallye, anebo přijde jejich smrť?

0
, [MEGA ANALÝZA TRHU] Čeká nás ještě altcoinové rallye, anebo přijde jejich smrť?, K-Mag - Bitcoin / kryptoměny / blockchain

V tomto článku podrobně rozeberu scénáře pro Dominanci BTC, Tržní kapitalizaci včetně BTC i bez něj a pokusím se přijít na to, jaký to může mít vliv na altcoiny. Alty jsou teď totiž HOT TOPIC a každý chce vědět, jestli ještě bude následovat velké altcoin rallye, anebo jdeme dolů a dolů… A dolů… A Bitcoin se vrátí na 80-90% dominanci, jak to bylo před rokem 2017.

Bitcoin Dominance (v %) – denní graf

graf analyza crypto kingdom

Dominance Bitcoinu je od počátku roku 2018 v poměrně silném uptrendu. Na vysokých časových rámcích formuje obří ascending triangl (více o formaci) a nyní podruhé testuje silnou rezistenci, která může být klíčová pro potenciální alt. season – 67.65-69.88%. V této zóně se nachází Potenciální Reverzní Zóna pro harmonický bearish AB=CD pattern, který můžete vidět černě zaznačený na grafu. Pokud hodnota zareaguje na svou rezistenci, bude se sledovat support okolo 63.5% a následně targety pro AB=CD pattern, které jsou na grafu zaznačeny zelenými boxy. Tento scénář bude velmi pozitivní pro altcoiny. Druhý scénář je průraz rezistence, kde altcoiny budou pokračovat do kytek, a některé (pravděpodobně ty nejslabší) mohou umřou úplně. 

Crypto Total Market Cap (vč. BTC) – denní graf

graf analyza crypto kingdom

Tržní kapitalizace měla za uplynulých 8 měsíců nárůst o 300% a zatím chybí zdravá trendová korekce. Kapitalizace měla sílu prorazit svou silnou rezistenci 283-295 mld. USD a následně udělala swing high okolo hodnoty 387 mld. USD. Pak přišel test proražené rezistence, kde se stíny na daily svících sice dostaly pod tento nový support, ale trh měl sílu uzavřít nad tímto supportem. Na odraz, který od supportu se zdál být velmi nadějný na vytvoření nového high, ale bohužel nebyla síla.

Líbí se vám tato analýza? Moje jméno je Ing. Jan Čuraj a jsem hlavní trader společnosti Crypto Kingdom a CK Capital. Zde si můžete stáhnout můj e-book (nejen) o kryptoměnách a obchodování. Je to ZDARMA.

Spojili jsme se s Trading11, abychom vám přinesli náš speciální společný produkt. Získejte nejkvalitnější signály a analýzy. My i naši zákazníci stabilně vyděláváme 20 % měsíčně oproti Bitcoinu!

stránka produktu s více informacemi zde

Proto nyní uvažuji tyto scénáře:

  1. Vytvoří se triangl, aby trh nabral sílu na průraz swing high. Tzn. konsolidace nad zeleným supportem, který nebude porušen a následně se trh vykroutí nahoru a prorazí. Tento scénář by znamenal nejspíš konsolidaci pro Bitcoin a přelití kapitálu do altcoinů, kde by mohla být alespoň menší altseason.
  2. Zelený support bude proražený a kapitalizace půjde na POC okolo 240 mld. USD a zkonsoliduje nad přerušovanou trendovou linkou a následně otestuje rezistenci 283-295 mld. USD a pokud bude síla, rezistence bude opět proražena, pokud ne, bude to vypadat zle a půjde na test supportu 216-228 mld. USD a support trendovky (nepřerušovaná). V tuto chvíli je velmi těžké identifikovat korelaci mezi Bitcoinem a altcoiny, ale tento scénář by znamenal buď dump BTC a dump altcoinů, kde by některé dokonce mohly umřít, nebo dump BTC a konsolidace/pump altcoinů.

Crypto Total Market Cap (bez BTC) – denní graf

graf analyza crypto kingdom

Tržní kapitalizace neobsahující kapitalizaci Bitcoinu má graf poměrně rozdílný. Stejně jako na grafu předchozím si můžeme všímnout nárůstu o necelých 270% za posledních 8 měsíců a dynamika trhu stále rostla až do včerejška (10.6.2019), kdy se kapitalizace dostala zpět do bullish kanálu, který na grafu značí přerušované trendové linky. Každý pohyb nahoru na tomto grafu obecně značí, že hodnota altcoinů stoupá, a pohyb dolů poté, že jejich hodnota klesá. Pojďme si nyní říct pár možných scénářů pro altcoiny, když vezmeme v potaz korelaci se scénáři na BTC dominanci a Kapitalizace včetně BTC.

  1. Kapitalizace půjde otestovat silnou support strukturu (první zelený box pod cenou) a přijde odraz up zpět k POC okolo 109mld. USD a následně test rezistence (červený box). Pro tento scénář mi krásně sedí pokles dominance a konsolidace, případně menší dump na celkové kapitalizaci a bude to znamenat pumpy na altcoinech.
  2. Průraz supportu a přerušované supportovky a pokles k hodnotám okolo 72mld. USD, kde musí přijít odraz. Pokud nepřijde, bude to pro altcoiny velmi zlé. Zde mi sedí pumpa přes rezistenci na dominanci a dump celkové tržní kapitalizace. (Osobně tomuto scénáři nedávám příliš velkou váhu, ale musíme být připraveni na všechno.)

Low cap altcoiny v páru s Bitcoinem

graf analyza crypto kingdomNamátkově vybraný altcoin na grafu je AMB/BTC na denním grafu. Je zde proto, že většina low capů má podobné grafy – neustále jsou od začátku roku 2018 v downtrendu (BTC dominance uptrend). Jejich ceny stále klesají a když už to začne vypadat nadějně, tak přijde opět dump pod vytvořený support a pokračuje downtrend. Celkově z široké perspektivy jsou pro tyto altcoiny 3 scénáře:

  1. Najdou své dno a přijdou velké a rychlé pumpy, které mohou nastartovat velký bullrun.
  2. Najdou své dno, zkonsolidují a přejdou do bullrunu. Signály můžete mít u nás v Crypto Kingdom, kde je za vás sleudujeme na denní bázi.
  3. Umřou.

Moje jméno je Ján Čuraj, jsem hlavní analytik společnosti Crypto Kingdom. Na naší platformě vám denně přinášíme nejziskovější signály v České republice a na Slovensku (průměr 20% na signál), přehledy trhu pro obchodníky a vzdělání v oblasti tradingu. Naší ponuku najdete zde.

Tato analýza je jen kratičká ukázka naší práce.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako odporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové.

Disclaimer: Tento článok patrí firme qTUBE s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno