Revoluční indikátor z kryptoměnového světa – Brandon Kelly – Deník 4. týden

0
burza-trading-exchange

Velmi nový a zčásti by se dalo říci i revoluční koncept, co se obchodování týká. Minimálně takový názornáš trader Jakub Kralovanský, který se ve svém kurzu (aktuálně se slevou 20 % pro všechny!) rozhodl zařadit na dnes právě metodu BK. Jak se však obchoduje BK a co to vlastně znamená?

Co je indikátor Brandon Kelly – BK?

Jde o velmi nový indikátor, používaný od roku 2017. Je pojmenován po svém vynálezci Brandonovi Kellym a patří mezi nejlepší indikátory při swing tradingu (1H a 4H). Používá zejména klouzavé průměry (jak vidíte, jsou opravdu podstatné, a tak vám dávám ještě jednou link na lekci o nich).

Je vytvořený spojením tří různých klouzavých průměrů (MA 7, MA 77 a MA 231). Může jít o propojení jakýchsi magických čísel (231 je použitých z Fibonacciho čísel). Při 231 je třeba zmínit, že jako indikátor se vám zjeví tento klouzavý průměr jako zvýrazněná šedá oblast (ne jako čára).

Jak obchodovat BK?

Nejčastěji se využívá na 4H, 1H nebo na 353 minutách (velmi specifický time frame, ale Jakub sám tvrdí, že zde funguje velmi dobře). No a nyní pravidla k obchodování tohoto indikátoru.

Pokud vám klouzavý průměr MA 7 protíná zespodu MA 77, tak je čas na vstup do long pozice. Pokud je to naopak (MA 77 protíná zespodu MA 7), tak je čas na výstup (překvapující, co?).

Stejně to platí i v případě MA 7 a MA 231. Pokud MA 7 protíná zespodu MA 231, je čas na vstup. Naopak vystoupit byste měli, pokud MA 231 protíná zespodu MA 7.

A samozřejmě, že to platí i při MA 77 a MA 231. Pokud MA 77 protne zespoda MA 231, tak je to vstup, a pokud se stane opak, tak výstup. Tato strategie má prý fungovat opravdu perfektně. Ale (já vím no, má to prostě nějaké ale).

Při obchodování všech indikátorů, nejen indikátoru BK, je podstatné mít stále ty správné analýzy a informace. I o to se stará náš portál trading11.com, kde pro vás připravujeme denně ty nejaktuálnější zprávy z finančního světa (nejen kryptoměn).

Ale, BK funguje pouze v bull runu!

Nemůže být všechno úplně jednoduché. A platí to i u BK. Ten totiž platí pouze v bullrunu. Při pohybech do boku nebo klesání je BK málo užitečný. V uptrendu je však opravdu velmi velmi úspěšný, a proto ho Jakub doporučuje obchodovat (minimálně vyzkoušet). Jde tedy jen o pozice long (short naprosto minimálně ideální žádný). Obchoduje se tak pouze vstup do long pozice a výstup z ní.

Samotné hladiny klouzavých průměrů působí jako supporty a rezistence (podle toho, zda se cena nachází nad nebo pod daným klouzavým průměrem). Stejně tak je třeba si dávat pozor na fake breakouts (musí být pořádné objemy!). Dalším pravidlem je, že pokud se dostane celý graf pod MA 231, tak je to silný bearish znak, a proto se neobchoduje. Při metodě BK se graf prostě musí držet nad MA 231 (který slouží jako nejsilnější support), jinak tento indikátor nefunguje.

Závěr

I přestože jde o poměrně nový indikátor, své výsledky prý přináší pravidelně (hlavně tedy v bullrunu). U Brandon Kelly indikátoru je tak třeba být si jistý, v jakém trendu se nacházíme, a poté ho začít používat k obchodování. Ideální time frames jsou následně 1H a 4H (nebo velmi specifických 353 minut).

Co číst dál?

Jak se obchoduje indikátor „Magda“ – MACD – Deník 3. týden

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno