Představujeme první Lightning Network peněženku – Velký posun ve vývoji BTC sítě

0
lightning_network_wallet

Lightning Network (LN) je jedinečná síť na celé kryptoscéně. Platby jsou realizovány téměř okamžitě a poplatek je téměř nulový. Tato síť vznikla a následně byla spuštěna jen necelé 2 roky zpátky, za tu dobu se o ní dozvěděl již téměř každý kryptonadšenec. Aktuálně je pro transakce využívána každý den několika tisíci držitelů BTC mincí, hodlery ale i tradery.

Jak posílat platby přes Lightning Network?

Lightning Network (LN) již podporuje několik kryptopeněženek, které původně sloužily pouze na přesun BTC ve své hlavní blockchain síti, vytvořené Satoshi Nakamotem. Na trh ale přichází společnost s názvem Electrum. Jde o podnik, který se zabývá výrobou a vývojem BTC a altcoin wallet. Tato společnost sice už jednu peněženku vlastní a spravuje, ale jen několik dní zpátky se na Twitteru vyjádřili, že chystají vytvořit originální projekt na celosvětové scéně. Má jít o peněženku, která bude přímo navržena čistě jen pro Lightning Network BTC síť.

Lightning Network (LN) je zatím poměrně mladá a ne zrovna nejlépe vyvinutá síť. Má velké množství problémů, které se několik společností pokouší vyřešit. Mezi nimi je i výše zmiňovaný projekt Electrum. Na Twitteru napsali:

„V následujících měsících naše společnost Electrum bude vydávat první a originální peněženku. Tento již rozjetý projekt má vyřešit mnoho problémů v Lightning Network (LN) síti. Implementace našich uzlů Lightning Network (LN) se sloučí do jedné velké větve.“

Lightning Network je budoucnost pro BTC

Lightning Network je nepochybně velká síť, která má velkou budoucnost ve světě platebních transakcí. Myšlenka vznikla proto, aby se vyřešil problém v omezení škálovatelnosti sítě. Dokonce vedoucí společnosti Bitcoin Technology Block nedávno uvedl:

„Současná kapacita velikosti bloku nemusí být v budoucnu dostatečná, proto potřebujeme škálovatelné řešení a rozšíření sítě. To nám Lightning Network (LN) umí poskytnout.“

Jak bylo zmíněno v článku výše, současné implementace LN jsou stále jen v testovací fázi a experimentuje se se sítí. Výsledky prací se ale postupně začínají projevovat. Síť je mnohem vyspělejší a kvalitnější než před 2 lety.

Pozor na nedostatky!

Lightning Network kromě své pozitivní stránky má i negativní. Nejhorší je na tom zabezpečení sítě. Útočník může velmi jednoduše napadnout síť. Scriptpubkey je výstupní transakční skript, který má několik požadavků, aby byla transakce dokončena, ale tady je způsob, jak síť oklamat:

Lightning Network při přijetí transakce zkontroluje, zda platba skutečně putuje na správné místo. V opačném případě může útočník tvrdit, že transakce proběhla správně. Tehdy ale BTC nepřijde na tu správnou peněženku, ale na adresu útočníka.“

Co číst dál?

[ZPRÁVY] Bitcoin opět klesl pod 8000 $ – UK a EU se dohodly na brexitu – Zisk Huawei i přes sankce USA roste

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno