[SCAM ALERT!] Mailing systémem se šíří SCAM, který zneužívá Coinbase! Pozor!

0
scam_coinbase_podvod_bestseries_mailing_km

VARUJEME!
Mailing systémem se dnes začal šířit SCAM, který se tvářil, že má něco společného s Coinbase. Nenechte se nachytat! To, co ve zprávě píší, jsou nesmysly! Zkušenější na první pohled pochopí, že jde o podvod. Pro začátečníky je tato zpráva určena.

Proč je tato zpráva SCAMem?

Tomuto mailu lze naletí jen úplný neznalec. V mailíku, který má v předmětu Coinbase, zmiňují investici přes Coinbase se zhodnocením od 150 % do 500 % za 10 dní!!! Tito frajeři vaši investici, kterou máte poslat z Coinbase walletek na jejich walletky, využijí k obchodování v bankách v Malajsii, Jižní Africe, Singapuru a dalších jiných zemích nevyjímaje Rusko, USA, Mexico a jiné…

Už toto je nad slunce jasný SCAM. Zhodnocení, které nabízejí, není reálné a jde tedy o podvod určen pro neznalé chamtivce, kteří se nechají utáhnout na vysoké a rychlé výnosy.

Co vlastně chtějí? V textu mailu máte návod, jak jim pošlete Bitcoin, Ethereum nebo Litecoin přímo na jejich walletky. Tento SCAM vyžaduje platbu z účtu Coinbase, aby to působilo důvěryhodně. Samozřejmě peníze (krypto), které jim kdokoliv pošle, už nikdy neuvidí.

Obsah správy tohoto SCAMu:

scam_coinbase_podvod_bestseries_mailing_km_do_clanku

Podvod původem z České republiky?

Důvod, proč jsem si vybral právě tento SCAM do tohoto článku, je, že e-maily se SCAMem chodí z domény bestseries.cz. Takže původci podvodu zneužili českou doménu a možná se sami na samotném podvodu podílejí. Stránka bestseries.cz odkazuje na nějakou mining stránku a na sentcrypto.cz doménu. Doporučuji NECHODIT ani na jednu z nich a nikde se neregistrovat. Doménu budu sledovat a jakýkoliv problém, který v budoucnu zjistím, vám napíšu formou zprávy vždy zde.

Zneužití mailové databáze a jména kryptosměnárny Coinbase

Mně tuto zprávu poslal na Coinbase registrovaný mail, takže je možné, že se podvodníci dostali k nějaké databázi registrovaných uživatelů Coinbase. Navíc ji gmail vyhodnotil jako potenciálně nebezpečnou. Netuším, odkud se k mailům dostali, ale zpráva přišla i dalším uživatelům Coinbase, jež i osobně znám. Název, o kterém tito podvodníci v textu píší, je holý nesmysl. Coinbase Coin Mining?! Nic takového neexistuje, a proto se tomuto podvodu vyhýbejte obloukem. SCAM!

Obezřetnost, obezřetnost, obezřetnost!

Takových poplašných mailů jsou denně desítky až stovky. Některé jsou totální nesmysly s neznámými společnostmi, jiné čerpají z důvěryhodných jmen (Coinbase, Vitalik Buterin atd.). V každém případě jsou určeny hlavně laikům a začínajícím fanouškům a investorům kryptoměn. Nejhorší je však, když takto okradený člověk ještě takový nesmysl šíří ve vědomí, že pomáhá druhým zbohatnout…

Nenechte se zlákat!

Každý projekt, společnost, nové ICO apod. si můžete prověřit. Stačí vám schopnost zadávání do Googlu a umíte si udělat závěr velmi rychle o každém takovém projektu. Jen tomu věnujte trošku času a neinvestujte hned do nesmyslu, který na první pohled vypadá jako výborná investiční příležitost. Nemusíte tak přijít o peníze, které si v pohodě můžete zainvestovat do smysluplnějšího projektu.

Tomáš DonMorello Kiebel

Co číst dál?

[GAMING] Hledání kryptoměn v Augmented Reality? Vítejte ve hře Aircoins!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno