Tether čeká žaloba kvůli údajným manipulacím s Bitcoinem

0
Tether

Černý kůň krypto-světa – stablecoin Tether (USDT) a hlavně firma, která zastřešuje fungování tohoto systému, má problém. Společnost na svém Twitteru oznámila, že brzy očekává další žalobu. Problémy s Tetherem tak ani zdaleka neskončí. Původně mu zavařil generální prokurátor New Yorku, který tvrdil, že USDT tokeny v oběhu jsou kryty pouze ze 74 %.

Tehdy Tether chybějící finance vybral od investorů výměnou za nový burzovní token LEO. Nová žaloba však není zaměřena na aktuální stav bankovních účtů firmy. Tether má mít problémy kvůli podezření z manipulování trhu s kryptoměnami. Podle některých studií koreluje tvorba nových USDT tokenů s růstem Bitcoinu až v 70 % případů.

Tether si o této studii myslí své …

Mohlo by vás zajímat: Kraken CEO: Tether cenu nemanipuluje – Je to bezvadný ukazatel zájmu investorů

Byznys model Tetheru spočívá v přijímání fiat peněz a ražbě ekvivalentního počtu USDC tokenů tak, aby byla zachována parita 1:1. Společnost odmítá jakékoli pokusy o manipulování trhu a tato obvinění považuje za absolutně bezpředmětná.

Kapitalizace Tetheru za poslední dva roky narostla na téměř desetinásobek. Z 450 milionů tokenů je dnes 4,1 miliardy. To samozřejmě Tether a sesterské burze Bitfinex přineslo spoustu peněz a silné partnerství s dalšími krypto-směnárnami.

Co číst dále?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno