[Zprávy] Bitcoin testuje klíčové hranice – SEC opět odložil 3 různá ETF – Argentinské peso strmě padá, lidé kupují BTC

0
BTC price, cena, graf, zprávy

Bitcoin se dostal na krátkodobou klíčovou hranici a rozhoduje se, co bude dále. SEC opět odkládá ETF, a to dokonce tři najednou. Argentina je věrná tradici katastrofální monetární politiky jihoamerických států a žene obyvatele do bitcoinové náruče. 

Bitcoin je na klíčové hranici

Bitcoin je již 48 dní v mírně klesajícím trendu. Od posledního topu přišla korekce, která posunula BTC o 35 % níže. Nyní BTC ztrácí 21 % k poslednímu high. Bitcoin se nachází momentálně na několika klíčových krátkodobých úrovních.

Deník tradera – Rozdíl mezi vítězem a poraženým – Deník 9. týden

První úrovní je širší support, který se utvořil mezi hranicemi 10 600 a 10 900 USD (modrý obdélník). Tato úroveň v předchozích týdnech spolehlivě prokazovala svou signifikanci a právě nyní BTC tuto úroveň testuje. Shodně s touto úrovní je také EMA Ribbon na denním grafu. Daily EMA Ribbon fungovala celý parabolický růst jako podpora, a pokud BTC propadne pod ni, čeká nás radikální pohyb nahoru.

BTC graf cena

Za přibližně 2–3 týdny se také bude testovat vzestupná trend-line (bílá přerušovaná), která prozatím fungovala jako support nynějšího růstu. Pokud by se tento trend zlomil, dá se pravděpodobně očekávat delší období konsolidace.

SEC potřebuje čas

SEC opět odložil rozhodnutí o schválení třech různých ETF (Exchange traded fund). ETF jsou klasickým finančním nástrojem, kdy se na burze obchodují balíčky, které jsou podloženy reálným majetkem. Schválení ETF by tak znamenalo, že tradiční trhy získají okamžitý přístup na regulovaný trh s BTC.

Jenže nejasnosti kolem regulací finančních produktů spojených s BTC dělají vrásky na čele regulátorů. SEC má hlavní problém s tím, jak bude fungovat správa a držení těchto fondů, protože BTC je výrazně odlišný systém od tradičních finančních balíčků. SEC odložil ETF těchto tří společností: VanEck SolidXBitwise Asset ManagementWilshire Phoenix.

Jeden z vrcholných členů SEC, Jay Clayton, řekl, že SEC si musí být nejprve jistý, že služby na držení kryptoměn jsou na takové úrovni, že bude zajištěna bezpečnost pro investory. Do té doby bude SEC dále ETF odkládat.

Argentinský propad

Argentina má dlouhodobé problémy s měnovou politikou a zdá se, že inflace lokální měny nabírá na rychlosti. Zatímco v roce 2016 si mohli občané Argentiny koupit jeden dolar přibližně za 10 pesos, dnes je to již 54 pesos za dolar. Nárůst ceny dolaru vůči argentinské měně je tak 480 %.

Situace se v posledním týdnu radikálně zhoršila. Původní favorit voleb Mauricio Macri totiž v primárkách dostal na frak od svého levicového protivníka, což vyvolalo vlnu nestability, která opět peso oslabila. Bitcoin se v Argentině obchoduje o 5 % dráže než na ostatních burzách, což signalizuje, že o BTC je na místních burzách větší zájem.

Co číst dále:

Facebook Libra bude mít konkurenci – Na vytváření měny pracují i další giganti

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno