V tomto článku nájdete zoznam mojich obľúbených binaurálnych frekvencií a ich odporúčaných využití. Ak neviete, čo je to binaurálna frekvencia, kompletné vysvetlenie nájdete v tomto odkaze.

Dôležité! Binaurálne frekvencie nepúšťajte príliš nahlas. Postačí najnižšia možná hlasitosť, pri ktorej ešte bez problémov počujete interferenčný pattern, ktorý vytvára váš mozog.

Produktivita

Toto je moja najobľúbenejšia binaurálna frekvencia. Veľmi pomáha najmä ľuďom, ktorí majú ADHD alebo inú poruchu sústredenia, no rozhodne neurazí ani “zdravého” človeka. Ja osobne túto frekvenciu používam vždy, keď mám problém začať pracovať alebo ma neustále niečo rozptyľuje. To však platí aj pre ďalšie frekvencie v sekcii Produktivita.

Toto je naozaj pecka. Čistú Gammu si púšťam vždy, keď pracujem s veľkým množstvom informácií. Neodporúčam používať príliš často, môže sa stať, že vám doslova odpáli mozog a nejakú dobu potom budete mimo.

Veľmi podobne funguje aj táto frekvencia. Opäť, nepoužívajte ju nonstop celý deň, bude vás bolieť hlava. Gamma frekvencie sú extrémne vysoké a mozog na ne nie je zvyknutý.

Na bežnú prácu teda radšej používajte túto čistú beta frekvenciu.

Prípadne tento mix rôznych binaurálnych frekvencí a hudby. Pre väčšinu ľudí je takáto kombinácia najlepšia.

Pamäť

Ja osobne som už mimo školy a tak pri učení nepotrebujem podporu binaurálnych frekvencií. Učím sa iba to, čo ma zrovna zaujíma a nepotrebujem sa do toho nútiť. Každopádne, na učenie rozhodne odporúčam používať alfa frekvencie.

Ale osvedčil sa mi aj tento mix:

Zaujímajú vás tieto témy? Sledujte qTube na facebooku a nenechajte si ujsť ďalšie zaujímavé články a videá.

Zobuďte sa!

Máte ráno problém zobudiť sa? Neviete si rozlepiť oči dokým nevypijete rannú kávu? Hmm… Čo tak káva vo forme zvuku? Veľmi príjemné počúvanie. Hlavne ráno, keď sa vám nič nechce. Vhodné aj ako budík!

Relax / Meditácia

Na relax je ideálna Theta frekvencia. Táto frekvencia vám pomôže uvoľniť sa a utíšiť monológ, ktorý vám neustále hučí v hlave.

Ak máte voľný deň, zvážte si namiesto telky pustiť tento 8-hodinový mix. Uvidíte, ako príjemne sa budete cítiť.

Spánok

Tu je nutné dodať, že mne osobne počas spánku najviac vyhovuje absolútne ticho, i keď občas mám chuť na spánkovú hypnózu (o tom zas niekedy inokedy). Ale každý to má inak a ak sa vám podarí nájsť si binaurálnu spánkovú frekvenciu, ktorá vám skutočne vyhovuje stane sa z vám úplne nový človek.

Niektoré frekvencie podporujú lucídne snenie, iné zas erotické sny. Mňa však väčšinou iba budia, takto tu by som vás rád požiadal o moc. Skúste s týmito vecami trochu experimentovať a napíšte vaše poznatky do komentárov pod článkom. Pomôžete tým nie len sebe, ale aj ostatným čitateľom qTubu!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here