Čas je jednou z najväčších záhad tohto vesmíru. Fyzici ho nevedia poriadne vysvetliť. Viete… existujú štyri dimenzie, ktoré vníma náš mozog. Bez problémov sa orientujeme v troch priestorových dimenziách a neustále sa určitou rýchlosťou a v určitom smere pohybujeme vo štvrtom rozmere. To, čo sme pri pohybe štvrtou dimenziou nechali za sebou nazývame minulosť, čo nás čaká je budúcnosť a moment, v ktorom sa práve teraz nachádzame, to je prítomnosť.

Deň

My, ľudia, sme na čase absolútne závislí. Neustále ho sledujeme, meriame, riadime sa ním… Každý z nás má vo vrecku alebo na zápästí zariadenie, ktoré ho informuje o aktuálnom čase. Aby sme sa v ňom vedeli lepšie orientovať, rozdelili sme ho na úseky rôznej dĺžky. Jednou z tých dôležitejších je deň – doba, počas ktorej sa Zem otočí okolo svojej osi. Deň riadi náš spánkový cyklus.

Týždeň

Týždeň pozostáva zo siedmych dní a riadi náš pracovný cyklus. Päť dní vyhradených na prácu, dva na oddych. Ak chodíte do školy alebo do práce, určite veľmi prežívate túto neustále sa opakujúcu postupnosť a máte svoje preferencie. Čo sa týka mňa, tak ja v tom mám úplne jasno. Presne viem, ktorý deň v týždni je objektívne najhorší a som si istý, že so mnou budete súhlasiť.

Ak nie, tak dole nájdete sekciu s komentármi. Je prázdna, a to je veľká škoda. Mali by sme ju naplniť!

Ktorý deň v týždni je podľa vás najhorší?

View Results

Loading ... Loading ...

Piatok

Piatok je super! Jeden z najlepších dní v týždni. Pamätám si, že keď som ešte chodil do školy, piatok bol vždy veľmi ležérny deň… Taká pohodička. V práci väčšinou fičali neformálne piatky a išli sme domov o niečo skôr.

Nič sa nevyrovná pocitu, keď v piatok po náročnom pracovnom týždni prídem domov a uvedomím si, že najbližších 60 hodín mám len a len pre seba.

Sobota

Sobota je ešte lepšia. Voľno, pohoda, slniečko, pivo na obed, kratom na olovrant, brčko na večer… Určite sa zhodneme na tom, že sobota je vážny kandidát na post najlepšieho dňa v týždni. Ale v tomto článku hľadáme niečo iné, však?

Nedeľa

Ďalší deň voľna, i keď nie tak pohodový, ako sobota. V nedeľu sa do mysle človeka pomaly vkráda ten pocit, že zajtra musím vstávať, makať, tváriť sa šťastne… Rozhodne však nejde o najhorší deň v týždni, keďže v nedeľu je voľno!

Pondelok

Aaach a máme tu mnohými nenávidený pondelok. Tento deň by teoreticky mal byť úplne v pohode – najlepší deň pracovného týždňa. Bohužiaľ, jeho rating prudko klesá kvôli kontrastu, ktorý tvorí s víkendom. Rovnako, ako piatok je super, pretože predstavuje prechod od pracovných povinností do periódy voľna, je pondelok strašný, pretože zosobňuje prechod z voľna do práce.

Ale, to z neho podľa mňa nerobí najhorší deň v týždni! Pondelok je vlastne celkom fajn. Po víkende ste ešte plní energie, kolegovia v práci / spolužiaci v škole sú o niečo zaujímavejší, pondelok je deň historiek. Zdieľania toho, čo sa udialo cez víkend. Pondelok je fajn…

Utorok

V utorok si už človek prakticky zvykol na pracovný týždeň. Utorok je o niečo horší, než pondelok. Menej energie, väčšia nuda, v utorok sa väčšinou objavia prvé myšlienky typu:

“Už aby bol víkend.”

Zároveň však viete, že víkend je ešte ďaleko, a tak bude lepšie nemyslieť naň.

Streda

Streda predstavuje akýsi zlom. Ako názov tohto dňa napovedá, streda označuje polovicu (stred) pracovného týždňa. V stredu podávame najväčšie výkony. Streda je deň, kedy je vhodné sústrediť sa na prácu a nájsť v nej zaľúbenie, pretože víkend je ešte stále veľmi, veľmi ďaleko a najhorší deň v týždni je stále pred vami.

Štvrtok

Presne tak! Štvrtok je skutočne nenávideniahodný deň. Úplný hnus! Vo štvrtok ste unavení po celom týždni, máte dosť kolegov, ktorí hovoria stále o tom istom. Vo štvrtok ráno vás ovládne ten najhorší pocit na svete, ktorý by som popísal slovami:

“Som unavený a znudený. Mám toho dosť. Nechce sa mi vstať z postele, vonku je zima, tri dni som nebol na nákupe takže na raňajky budem mať vločky s čistou vodou, nestíham v práci a než začne víkend, musím prežiť ešte DVA pracovné dni.”

Po štvrtku síce nasleduje piatok, čo je vcelku fajn deň, ale to nič nemení na fakte, že štvrtok je úplne nanič. Naozaj si myslím, že ako ľudstvo by sme sa mali postaviť proti štvrtkovej tyranii a vymazať tento deň z kalendára! Žiadny štvrtok nikdy nepriniesol nič dobré. Aj tento článok je úplne nanič – prevažne preto, lebo ho píšem vo štvrtok.

Ešte jeden horší deň

Teraz už som mnou určite súhlasíte. Štvrtky sú proste… Des! Napriek tomu existuje ešte jeden, neporovnateľne horší deň, než štvrtok. Deň tak depresívny, opovrhnutiahodný, únavný a smutný, deň, ktorý totálne nabúra všetky vaše plány, deň, ktorý pochová vaše sny…

Najhorší deň v týždni je pracovná sobota.

Želám vám veľa šťastia, zdravia a čo najmenej pracovných sobôt a zároveň nakoniec dodávam, že ja toto peklo prežívam týždeň čo týždeň. Robím to pre vás, aby ste mali čo čítať na qTube, keď máte zrovna voľno. Budem rád, ak túto moju obeť oceníte. Najväčšou odmenou pre mňa bude like na qTube facebookovej stránke. To mi pomáha prežiť všetky štvrtky a všetky pracovné soboty. IBA TO MA DRŽÍ NAD VODOU!

Čo čítať ďalej?

Viete, čo ma ešte drží nad vodou? Dobrá čítanosť mojich článkov. qTube sa prekvapivo rýchlo uchytil a počet čitateľov krásne rastie. Tento článok však nedostal pozornosť, ktorú si zaslúži. 🙁

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here