[VIDEO] Svet prichádza o slobodu slova kvôli rozmaznanej generácii na sociálnych sieťach #SnowflakeGeneration

4
454

Odkedy sme sa vyvinuli z opíc, po dosiahnutí istého veku sa nevieme zbaviť dojmu, že mladá generácia zničí všetko, na čom sme tak tvrdo pracovali. Ani tentokrát to nie je inak a aj ja vo svojich 24 rokoch začínam krútiť hlavu nad niektorými maniérmi, ktoré si vymysleli moji rovesníci na internete.

Hlavne v USA a ďalších “rozvinutých” západných krajinách sa rozmáha koncept takzvanej politickej korektnosti. Ak sledujete South Park, tvorcovia tohto kontroverzného animovaného seriálu už pred niekoľkými rokmi začali upozorňovať na toxickú kultúru, ktorá sa pod bannerom boja proti rôznym neprávostiam rozširuje po internete.

O čo ide?

V podstate o pokus odstrániť z anglického jazyka všetky slová, ktoré by mohli niekoho uraziť. Je trochu divné písať o mladej generácii v tretej osobe, pretože som jej súčasťou, ale v tomto mám jasno!

Mladí ľudia, ktorí počas svojho života dostali prakticky všetko nedávno objavili internet a zistili, že je plný … ehm … plný ľudí s opačnými názormi. Resp. ľudí, ktorí sú nejakým spôsobom kontroverzní.

Aj qTube je kontroverzný! Prečítajte si krátky zoznam drog, ktoré bežne používam.

Niekto natočí stand-up komika v klube, ako si robí srandu z čiernych a z aziatov a na druhý deň je toho plný Twitter. Komik, ktorý je naozaj dobrý, svoje (kontroverzné) predstavenie mal profesionálne pripravené a rozosmial ním nie len celý klub, ale aj polovicu internetu tak príde kvôli bande precitlivelých deciek o kariéru.

A to je lepší prípad. V tom horšom incident skončí na súde. No a v momente, kedy jednoducho zdravý rozum prestal fungovať istého komika za jedno posrané video odsúdili. Iste, nakoniec skončil iba s pokutou 800$, ale o to nejde.

Sloboda slova je mŕtva! Odteraz vás v USA môžu odsúdiť sa jedno blbé video. A nie nadarmo sa hovorí že:

Ak začneme trestať komikov za to, že hovoria vtipy, tak sme na veľmi zlej ceste

No, a týmto by som článok rád ukončil. Ak vás táto téma zaujala, pozrite si video. Je síce v angličtine, ale môžete si nastaviť titulky. Prípadne si prečítajte ďalší zaujímavý článok na qTube.

Čo čítať ďalej?

A ak vás po zhliadnutí videa (v titulnom obrázku) omrzel život, siahnite po Kratome:

4 COMMENTS

  1. Skutočná sloboda slova je pre bláznov. Doslova. Šašo smel uraziť i kráľa. Beztrestne. Ľudia ktorí vyžadujú trest pre zabávača jednoducho závidia. Možno popularitu, ale skôr závidia, a to veľmi, ich odvahu vystupovať proti hlúposti. V súčasnosti máme možnosť sa takýmto osobám, alebo skupinám vyhnúť vytvorením vlastných uzavretých komunít. A to v skutočnom živote, i virtuálne. A smiať sa dosýta. Mladá generácia nič nezničí. To kto má šancu niečo pokaziť sú infikovaný jedinci v spoločnosti čo zastrašujú danú komunitu. Infikovaný strachom a frustráciou. Je na nás ostatných či týchto ľudí necháme liezť si do života.

    • Na jednej strane máš pravdu. Na druhej strane, táto kultúra politickej korektnosti je naozaj problém. Skús si o tom pozrieť trochu viac. Napr príbeh Louis C.K. a ďalších, ktorých títo “justice warriori” poškodili. Toto jednoducho nieje v pohode… si myslím. Mali by sme začať viac hovoriť o týchto skupinách ktoré sa tvária, že bojujú za spravodlivosť, ale v skutočnosti je to propaganda, ako každá iná. A má reálne obete.

  2. Prikláňam sa k tomu, že nesmieme “bojovať” “proti” niečomu, alebo niekomu. Narážam na fakt, že o čom sa veľa hovorí, získava popularitu. A je jedno či je to dobré alebo zlé. Čím viac energie do veci dáš, tým viac konkrétna vec získa na sile. Z oboch strán barikády.

    • Navyše… Bojovať proti niečomu nie je riešenie. Cesta do pekla je dláždená dobrými úmyslami a aj ke´d to myslíš dobre, skôr či neskôr sa z teba stane rovnaké zlo, proti akému bojuješ.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here